Masáže Petra

"Čas strávený masáží a péčí je požitkem a přínosem pro tělo i mysl."


Masáže a procedury 

Klasická masáž 


Dle typu provedení může být sportovní, regenerační i relaxační. Vždy po domluvě s klientem je prováděna různou intenzitou masérských hmatů (tření, roztírání, hnětení, chvění apod.) za použití teplého oleje nebo emulze. Je výbornou relaxací v uspěchaném životním stylu dnešní doby. Účinně posiluje organismus, odstraňuje svalové napětí a únavu, místní bolesti.

Je prováděna jako masáž celého těla, případně místně - záda s šíjí, dolní nebo horní končetiny. 


Reflexní masáž plosky nohy


Reflexní terapie využívá tlaku prstů maséra na reflexní body plosky spojené s různými orgány, funkcemi a částmi těla. Používá tlak na tyto body k ovlivnění nervového systému a příslušné části těla, zejména je přínosná pro pohybový aparát.

Stimulací reflexních bodů pomáháme tělu odbourat škodlivé látky, uvolnit napětí a obnovit přirozenou rovnováhu. 


Baňkování

Metoda používaná na potíže pohybového aparátu, na problémy dýchacího a trávicího ústrojí, ale i k mírnění jiných vnitřních potíží.

Jde o přikládání baněk (plastové, silikonové, skleněné) na určená místa. V těchto se vytvoří podtlak, čímž dojde k přisání na kůži. Baňkováním se stimuluje krevní a lymfatický oběh a vnitřní orgány. Při svalovém napětí dochází k odstranění spasmů. Velkou účinnost má např. při počínajícím nachlazení, při potížích s trávením a různých typech bolestí - napomáhá "vytažení" škodlivin. Při baňkování dochází k tvorbě hematomů, které do cca 5 - 7 dnů vymizí. Dochází zde totiž k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části.


Moxování

Metoda dle principu tradiční čínské medicíny (TČM). Jedná se o stimulaci akupunkturních bodů teplem pomocí moxy, tj. moxovací doutník ze sušených listů pelyňku černobýlu.

Moxováním stimulujeme nebo posilujeme organismus vybranými body na meridiánech. 
Má výborné a rychle se dostavující výsledky na posílení orgánů a tím související potíže, zejména na doplnění energie. Po moxování nastupuje pocit tepla v celém těle, zejména trpíme-li chladem (bederní krajina, studené končetiny, artróza, dále oběhové potíže, otoky, apod.).


Indická masáž hlavy 

Speciální druh masáže významně ulevující od napětí a stresu. Přivodí maximální relaxaci a uvolnění. Vzhledem k tomu, že se na hlavě nachází důležitá energetická centra a akupunkturních body, kde se hromadí energie vyvolaná stresem, může při masáži dojít k spontánnímu spuštění zadržovaných emocí. Masírovaný pociťuje hluboké relaxační stavy a pocity emočního zklidnění, uvolnění napětí na krku a šíji a ramenou. 

 

Ceník masáží 

masáž

60 min.

800 Kč

masáž

90 min

1200 Kč

reflexní masáž chodidel

(diagnostika, zaměření na pohybový aparát, tuhá chodidla a bolestivé prsty, cvičení)

 45 min.

600 Kč

baňkování, moxování - dle dohody a potřeby 

60 min.

800 Kč

Indická masáž hlavy CHAMPI

do 45 min

500 Kč